Biuletyn Informacji Publicznej
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kcyni

Wyników na stronę: 10 20 30

w sprawie wprowadzenia Regulaminu okresowej oceny pracowników socjalnych zatrudnionych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kcyni

 

w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w zamian za święta przypadające w sobotę 11 listopada 2023 r. w innym dniu niż niedziela

W związku z koniecznością przygotowania Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2024-2031 udostępnia się obywatelom gminy Kcynia ankietę online. Zachęcamy do zapoznania się z teścią ankiety i do jej wypełnienia.

Ankieta dla mieszkańca gminy Kcynia:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScDiW4RW1grdSgcojY6pnOc3XAYsDlAF6JZl_bLvlncNhYcSg/viewform?fbclid=IwAR0aQue7f1CvjMuMf46XcHcU4tNCp0AkLjiv8bQjFchU6KdUDE2u6QELO_I

 

w sprawie wprowadzenia Regulaminu okresowej oceny pracowników na stanowiskach urzędniczych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kcyni

w sprawie powołania Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu, o którym mowa w art. 19 ust. 4 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2022 r., poz. 530 ze zm.)

W związku z koniecznością przygotowania Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2024-2031 udostępnia się ankietę obywatelom gminy Kcynia. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kcyni informuje, że w dniu 25 sierpnia 2023 r. tutejsza jednostka organizacyjna będzie czynna w godzinach od 7.00 do 10.45. 

w sprawie Regulaminu wynagradzania pracowników w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kcyni

Czym jest Szlachetna Paczka, można przeczytać pod tym linkiem: Szlachetna Paczka - Strona główna

 

Wolontariusze zmieniają wiele małych światów

Mądre pomaganie to więcej niż działanie na rzecz dobra. Mądre pomaganie zostawia ślad. Zmienia. Co roku tysiące osób z różnych zakątków Polski bierze udział w wolontariacie Szlachetnej Paczki. Mówią: „Robię to, bo widzę, że pomoc jest realnie potrzebna i możliwa”, „Zaczęłam wierzyć w siebie, w swoją siłę. W to, że niemożliwe nie istnieje”, „Nie raz widziałem, jak dawaliśmy ludziom nadzieję na przyszłość”. Kiedy pomagamy rodzinom, zmieniamy nie tylko kolejne tygodnie czy miesiące ich życia, ale często zmieniamy ich i nasz świat. Ze świata biedy na świat bezpieczniejszy, z możliwościami, świat, w którym patrzymy na innych z nadzieją, większą empatią i wrażliwością. „W mojej rozpaczy i ciemności pojawiło się światło”, „Od teraz każdy kolejny poranek będzie dla nas pewniejszy” - mówią rodziny włączone do Szlachetnej Paczki. Zmieniamy wiele małych światów, zmieniając w ten sposób nasz wspólny.


Doświadcz radości z pomagania

„Dzięki Paczce mogę sprawić, że płacz osób w potrzebie zamieni się w uśmiech.” - to Ty decydujesz, które z rodzin i jakiego wsparcia potrzebują, by w ich życiu mogła wydarzyć się trwała zmiana na dobre. Weekend Cudów, kiedy przez Twoje ręce pomoc materialna dotrze do najbardziej potrzebujących rodzin, to moment radości, która staje się udziałem każdej ze stron. Szczęście, wzruszenie, poczucie bycia ważnym w czyimś życiu – w tej wielkiej, ogólnopolskiej machinie dobra pozytywne emocje nie omijają nikogo. „Sprawia mi to ogromną przyjemność i satysfakcję, gdy widzę radość u innych. Czuję się, jakbym pomagała zmienić świat na lepsze” - dołącz do wolontariatu w Szlachetnej Paczce i doświadcz satysfakcji i poczucia wpływu na losy wielu osób w potrzebie!


ZmieniaMY świat na dobre

W Paczce pojedynczy Wolontariusz_ka ma realny wpływ na zmianę małych światów Rodzin z najbliższej okolicy. W 2022 roku w Szlachetną Paczkę włączyło się ponad 12 tysięcy wolontariuszy i wolontariuszek. Odwiedzili niemal 23 tysiące rodzin i zdecydowali o włączeniu do programu prawie 15,5 tysiąca z nich. “Zachwyciłem się jak początkowo obcy ludzie mogą razem stworzyć zespół i

realnie pomóc ludziom z okolicy, a potem doświadczasz takich emocji jak tutaj” - mówi jeden z wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Razem zmieniamy świat na dobre.


Problem – o ubóstwie

W Szlachetnej Paczce niesiemy pomoc najbardziej potrzebującym. Rodzinom i osobom samotnym, które z powodu choroby, niepełnosprawności czy następstw nieszczęśliwych wypadków popadły w, często skrajną, biedę. Ubóstwo wyklucza – spycha na margines społeczny, odbiera godność i nadzieję na zmianę. Wolontariat w Szlachetnej Paczce to propozycja dla tych, którzy nie godzą się na obojętność wobec najbardziej potrzebujących. “Jest tyle zła i bólu na świecie, tyle samotności... kiedy wychodzisz od Rodziny a ostatnie co widzisz to łzy wzruszenia i radość na twarzach, masz wrażenie, że wszystko inne przestaje mieć znaczenie.” - mówi wolontariuszka. Szlachetna Paczka to dostrzeżenie osób, których nie zauważa nikt inny.


 

Jak zostać wolontariuszem/wolontariuszką?

Chcesz zostać Wolontariuszem_ką Szlachetnej Paczki? To proste! Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wypełnij krótki formularz i poczekaj na kontakt ze strony rekrutera ze Szlachetnej Paczki.

 


Zadania wolontariusza/wolontariuszki


1. Spotyka się z Rodzinami, które potrzebują pomocy

Bez Wolontariuszy nie byłoby Szlachetnej Paczki, to dzięki Wam docieramy bezpośrednio do osób żyjących w biedzie. W całej Polsce potrzebujemy 9,5 tys. Wolontariuszy i Wolontariuszek, którzy będą spotykać się z Rodzinami.


2. Współpracuje z Darczyńcą

Wolontariusz/Wolontariuszka odwiedza rodziny w potrzebie w swojej okolicy – poznaje ich historie i decyduje, jaka pomoc będzie najlepszą formą wsparcia. Kiedy Darczyńca decyduje się na przygotowanie pomocy dla konkretnej Rodziny– wspiera go radą.


3. Koordynuje dostarczenie paczki

W czasie grudniowego „Weekendu Cudów” przejmuje paczkę od Darczyńców i pomaga dostarczyć ją Rodzinie, którą ma pod opieką.

 

Zmieniamy świat na dobre!

Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i zostań Wolontariuszem_ką Szlachetnej Paczki.

 

 

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Panem Sebastianem Ciastek



Sebastian Ciastek
Menadżer Operacyjny Szlachetnej Paczki
Stowarzyszenie WIOSNA
ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków  ///  sebastian.ciastek@wiosna.org.pl ///  785 501 800
UWAGA: Od 01.08.2023r. nowy adres biura Stowarzyszenia WIOSNA: ul. Wielicka 20, 30-552 Kraków.

 

 
1 do 10 z 498