Biuletyn Informacji Publicznej
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kcyni
Szukaj w tym dziale:
Wyników na stronę: 10 20 30

W dniach 15 i 16 marca 2024 r. na terenie Gminy Kcynia zorganizowano zbiórkę żywności pod Patronatem Pilskiego Banku Żywności.

Zbiórka obyła się w Dino w Dziewierzewie oraz w Biedronce w Kcyni.

W akcję zaangażowali się wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni pod czujnym okiem opiekuna p. Moniki Dąbrowskiej oraz wolontariusze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie pod opieką p. Emilii Masiakowskiej.

Dzięki bezinteresownej pracy do koszyków trafiło 634,4 kg żywności (409,82 kg Biedronka; 224,58 kg Dino).

Kierujemy do wszystkich zaangażowanych w zbiórkę szczególne słowa uznania i wdzięczności za okazaną pomoc oraz umożliwienie przeprowadzenia akcji. Dziękujemy kierownictwu i personelowi sklepów, które brały udział w zbiórce za troskę nad wolontariuszami. Serdecznie dziękujemy Pani Monice Dąbrowskiej - opiekunowi Szkolnego Koła Wolontariatu przy ZST w Kcyni oraz Pani Emilii Masiakowskiej - pedagogowi szkolnemu Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie za poświęcony czas, a także Pani Sołtys Dziewierzewa Dorocie Czerwińskiej wraz z mężem. Serdeczne podziękowania kierujemy przede wszystkim do niezawodnych darczyńców, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących i tak aktywnie włączyli się do akcji.

Wolontariusze ZST w Kcyni wraz z Panią Moniką przygotowali 62 paczek.

Dziękujemy serdecznie wspaniałej młodzieży oraz wszystkim opiekunom, każdemu darczyńcy i osobom zaangażowanym za wysiłek i serce włożone w tę szlachetną inicjatywę.

Serdecznie dziękujemy osobom udostępniającym informację o zbiórce, w szczególności Przewodniczącym Rad Osiedli, Sołtysom, placówkom oświatowym z terenu Gminy Kcynia, redakcjom portali „kcynia24”, „Kcynia.pl”, „Kcynia.info” oraz wszystkim osobom indywidualnym.

Podziękowanie dla każdej z ofiarnych osób!

 

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka
Pomocy Społecznej w Kcyni

Agnieszka Witkowska

W dniu 8 marca 2024 r. podpisana została Umowa o partnerstwie na rzecz realizacji Projektu „Kujawsko-Pomorska Teleopieka Etap I”, tym samym Gmina Kcynia przystąpiła do projektu partnerskiego współfinansowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027 Priorytetu FEKP.08 Fundusze Europejskie na Wsparcie w Obszarze Rynku Pracy, Edukacji i Włączenia Społecznego, Działanie FEKP.08.24 Usługi Społeczne i Zdrowotne.

Partnerem wiodącym Projektu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie w partnerstwie z 90 partnerami: Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Fundacją Ekspert-Kujawy a także samorządami gminnymi.

W ramach Projektu, w oparciu o dotychczasowe doświadczenia, zostanie stworzony system wsparcia dla niesamodzielnych mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego w postaci świadczenia usług społecznych, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii takich jak teleopieka i telemedycyna.

Całkowita wartość projektu: 33 316 302,61 PLN

Kwota dofinansowania EFS: 31 650 487,47 PLN

Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni, Wolontariusze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kcyni zachęcają do udziału w Wielkanocnej Zbiórce Żywności, którą przeprowadzą wolontariusze w dniach 15 i 16 marca.

Punkty zbiórki to sklepy: Biedronka w Kcyni oraz Dino w Dziewierzewie.

Pomóż osobom potrzebującym i kup produkty na świąteczny stół!

 

 

Informuję, że w dniu 21.12.2023r. po sesji Rady Miejskiej w Kcyni, zwołanej w celu wprowadzenia do budżetu gminy brakujących środków na świadczenia rodzinne, zasiłki rodzinne i pielęgnacyjne zostały przekazane na konta mieszkańców gminy Kcynia.

INFORMACJA

Z przyczyn niezależnych od tut. Ośrodka występują opóźnienia w wypłacie świadczeń rodzinnych. Obecnie oczekujemy na decyzję w sprawie zwiększenia budżetu. Po wprowadzeniu środków do budżetu gminy i otrzymaniu dotacji na ten cel, świadczenia zostaną niezwłocznie wypłacone. 

Z poważaniem 

Agnieszka Witkowska

Kierownik MGOPS w Kcyni

W związku z koniecznością przygotowania Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2024-2031 udostępnia się obywatelom gminy Kcynia ankietę online. Zachęcamy do zapoznania się z teścią ankiety i do jej wypełnienia.

Ankieta dla mieszkańca gminy Kcynia:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScDiW4RW1grdSgcojY6pnOc3XAYsDlAF6JZl_bLvlncNhYcSg/viewform?fbclid=IwAR0aQue7f1CvjMuMf46XcHcU4tNCp0AkLjiv8bQjFchU6KdUDE2u6QELO_I

 

W związku z koniecznością przygotowania Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2024-2031 udostępnia się ankietę obywatelom gminy Kcynia. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kcyni informuje, że w dniu 25 sierpnia 2023 r. tutejsza jednostka organizacyjna będzie czynna w godzinach od 7.00 do 10.45. 

Czym jest Szlachetna Paczka, można przeczytać pod tym linkiem: Szlachetna Paczka - Strona główna

 

Wolontariusze zmieniają wiele małych światów

Mądre pomaganie to więcej niż działanie na rzecz dobra. Mądre pomaganie zostawia ślad. Zmienia. Co roku tysiące osób z różnych zakątków Polski bierze udział w wolontariacie Szlachetnej Paczki. Mówią: „Robię to, bo widzę, że pomoc jest realnie potrzebna i możliwa”, „Zaczęłam wierzyć w siebie, w swoją siłę. W to, że niemożliwe nie istnieje”, „Nie raz widziałem, jak dawaliśmy ludziom nadzieję na przyszłość”. Kiedy pomagamy rodzinom, zmieniamy nie tylko kolejne tygodnie czy miesiące ich życia, ale często zmieniamy ich i nasz świat. Ze świata biedy na świat bezpieczniejszy, z możliwościami, świat, w którym patrzymy na innych z nadzieją, większą empatią i wrażliwością. „W mojej rozpaczy i ciemności pojawiło się światło”, „Od teraz każdy kolejny poranek będzie dla nas pewniejszy” - mówią rodziny włączone do Szlachetnej Paczki. Zmieniamy wiele małych światów, zmieniając w ten sposób nasz wspólny.


Doświadcz radości z pomagania

„Dzięki Paczce mogę sprawić, że płacz osób w potrzebie zamieni się w uśmiech.” - to Ty decydujesz, które z rodzin i jakiego wsparcia potrzebują, by w ich życiu mogła wydarzyć się trwała zmiana na dobre. Weekend Cudów, kiedy przez Twoje ręce pomoc materialna dotrze do najbardziej potrzebujących rodzin, to moment radości, która staje się udziałem każdej ze stron. Szczęście, wzruszenie, poczucie bycia ważnym w czyimś życiu – w tej wielkiej, ogólnopolskiej machinie dobra pozytywne emocje nie omijają nikogo. „Sprawia mi to ogromną przyjemność i satysfakcję, gdy widzę radość u innych. Czuję się, jakbym pomagała zmienić świat na lepsze” - dołącz do wolontariatu w Szlachetnej Paczce i doświadcz satysfakcji i poczucia wpływu na losy wielu osób w potrzebie!


ZmieniaMY świat na dobre

W Paczce pojedynczy Wolontariusz_ka ma realny wpływ na zmianę małych światów Rodzin z najbliższej okolicy. W 2022 roku w Szlachetną Paczkę włączyło się ponad 12 tysięcy wolontariuszy i wolontariuszek. Odwiedzili niemal 23 tysiące rodzin i zdecydowali o włączeniu do programu prawie 15,5 tysiąca z nich. “Zachwyciłem się jak początkowo obcy ludzie mogą razem stworzyć zespół i

realnie pomóc ludziom z okolicy, a potem doświadczasz takich emocji jak tutaj” - mówi jeden z wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Razem zmieniamy świat na dobre.


Problem – o ubóstwie

W Szlachetnej Paczce niesiemy pomoc najbardziej potrzebującym. Rodzinom i osobom samotnym, które z powodu choroby, niepełnosprawności czy następstw nieszczęśliwych wypadków popadły w, często skrajną, biedę. Ubóstwo wyklucza – spycha na margines społeczny, odbiera godność i nadzieję na zmianę. Wolontariat w Szlachetnej Paczce to propozycja dla tych, którzy nie godzą się na obojętność wobec najbardziej potrzebujących. “Jest tyle zła i bólu na świecie, tyle samotności... kiedy wychodzisz od Rodziny a ostatnie co widzisz to łzy wzruszenia i radość na twarzach, masz wrażenie, że wszystko inne przestaje mieć znaczenie.” - mówi wolontariuszka. Szlachetna Paczka to dostrzeżenie osób, których nie zauważa nikt inny.


 

Jak zostać wolontariuszem/wolontariuszką?

Chcesz zostać Wolontariuszem_ką Szlachetnej Paczki? To proste! Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wypełnij krótki formularz i poczekaj na kontakt ze strony rekrutera ze Szlachetnej Paczki.

 


Zadania wolontariusza/wolontariuszki


1. Spotyka się z Rodzinami, które potrzebują pomocy

Bez Wolontariuszy nie byłoby Szlachetnej Paczki, to dzięki Wam docieramy bezpośrednio do osób żyjących w biedzie. W całej Polsce potrzebujemy 9,5 tys. Wolontariuszy i Wolontariuszek, którzy będą spotykać się z Rodzinami.


2. Współpracuje z Darczyńcą

Wolontariusz/Wolontariuszka odwiedza rodziny w potrzebie w swojej okolicy – poznaje ich historie i decyduje, jaka pomoc będzie najlepszą formą wsparcia. Kiedy Darczyńca decyduje się na przygotowanie pomocy dla konkretnej Rodziny– wspiera go radą.


3. Koordynuje dostarczenie paczki

W czasie grudniowego „Weekendu Cudów” przejmuje paczkę od Darczyńców i pomaga dostarczyć ją Rodzinie, którą ma pod opieką.

 

Zmieniamy świat na dobre!

Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i zostań Wolontariuszem_ką Szlachetnej Paczki.

 

 

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Panem Sebastianem Ciastek



Sebastian Ciastek
Menadżer Operacyjny Szlachetnej Paczki
Stowarzyszenie WIOSNA
ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków  ///  sebastian.ciastek@wiosna.org.pl ///  785 501 800
UWAGA: Od 01.08.2023r. nowy adres biura Stowarzyszenia WIOSNA: ul. Wielicka 20, 30-552 Kraków.

 

 
1 do 10 z 165